Sokféle hővisszanyerő vásárolható napjainkban. Ha valaki nem tudja, hogy melyiket vegye meg, jól teszi, ha profi segítséget kér. Sokszor a szakértők a forgódobos hővisszanyerő típust ajánlják, amelyik megannyi pozitívummal rendelkezik. Ugye a téli hónapokban, főleg, amikor nagyon hideg van, a levegő túl száraz.
Ez pedig számtalan kellemetlenséggel jár. Kiszárad a nyálkahártya, a szem, és többet is köhögnek a lakók. Emellett pedig a lakásban a fa épületrészek fokozott száradása is megfigyelhető, illetve a fabútorok, festmények, fából készült hangszerek állagromása is gondokat okozhat.
Ezeket a bajokat oldhatja meg a forgódobos hővisszanyerő. Mivel is garantálja a sikert a szerkezet? A forgódobos hővisszanyerő a négy fal között keletkező párát nem tünteti el, hanem a friss levegő nedvesítésére használja. Ennek köszönhetően pedig, nem lesz száraz a levegő a házban.
Fontos azt leszögezni, hogy mivel a forgódobos hővisszanyerő erre a működési elvre alapszik, ezért ez nem olyan, mint egy párásító. Ez csakis azt a páratartalmat tudja hasznosítani, ami a lakásban amúgy is napi szinten képződik. Egyértelmű, hogy ha az adott épületben nincs növény, fürdés, főzés, mosás és teregetés, akkor pára sem képződik.
Ilyenkor a szerkezet nincs mivel dolgozzon. A rekuperátoros levegő hőcserélő számtalan esetben beválik. Mit is jelent a rekuperátor? Igazából ez a hozzáértők, szerelők által használt szakkifejezés nem jelent mást, mint a hővisszanyerőt.
A levegő hőcserélő az adott helyiség levegő hőtartalmának visszanyerését biztosítja. Ez akkor tudja igazán megmutatni, hogy mire képes, ha legalább két ventilátorral rendelkezik. A levegő hőcserélő rekuperátorát jelenleg háromféle konstrukcióban gyártják.
Ott van a keresztáramú, a kereszt-ellenáramú és az ellenáramú levegő hőcserélő. Hogyan is működnek ezek? Nos, például télen a rekuperátorba kintről friss hideg levegő kerül, ami aztán, áthaladva a rekuperátoron, hőt vesz fel és felmelegszik. Minél nagyobb a hatásfok, annál magasabb lesz a levegő hőmérséklete is.