A weboldalak készítését tekintve, mindig szükség van olyan szoftverre, amelyik az egész folyamatot leegyszerűsíti és gördülékenyebbé teszi. A tavalyi Joomla frissítés hatalmas áttörésnek számított a programozók körében, akik régóta várták már, hogy olyan programot kezeljenek, amelyik a teljes procedúrát könnyebbé teszi.
Akinek a régebbi verzió volt meg, az most már a legújabbal büszkélkedhet. A honlap készítés amúgy sem egyszerű feladat, ezért annak bármilyen leegyszerűsítése igazi áldás lehet. Éppen ezért is frissíti mindenki a szoftvert amilyen hamar csak tudja. De pontosan miként is zajlik a frissítés és milyen fázisokra kell figyelni annak érdekében, hogy minden a lehető legjobban menjen?
Először is kiemelkedő szerepet kap a régi Joomla egyedi komponenseinek és moduljainak alapos áttekintése. A régiek helyett, természetesen az új 3.4 kompatibilis változatokat szükséges beiktatni, így a frissítés után újratelepítésre lesz majd szükség. Ez nem olyan vészes lépes, mint amilyennek hangzik a szükséges Joomla frissítés során. A Joomla frissítése komplexebb lépéseket is igényelhet.
A második fázist tekintve említést érdemel, hogy a régi és felesleges, nem használt sablonok, modulok, komponensek eltávolításra szorulnak majd. Ez természetesen igaz a menüpontokra is, amelyektől mindenképp érdemes megszabadulni, a gördülékeny frissítés elérése érdekében. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy nagy figyelmet kell fordítani a biztonsági mentést készítő elemek telepítésére és konfigurálására.
Ennek kiemelkedő szerepe van a biztonság tekintetében, amire minden szoftverkezelőnek, felhasználónak figyelni kell. Sőt, a biztonsági mentés sem maradhat ki, amit majd a weboldal tartalmának mentése követ, amit saját számítógépre kell letölteni ZIP formátumban. Ez nem okozhat gondot, ugyanis minden számítógépen megtalálhatóak az alaptömörítő programok. Nagyjából ezek azok a fontos lépések, amelyeket be kell tartani az alapos Joomla frissítése érdekében, hogy az a jövőben gondmentesen működjön.